Kategorie: Wszystkie | błyszczące nuty | pożółkłe nuty | press
RSS
piątek, 26 czerwca 2009
Michael Jackson 1958 - 2009

No cóż... Dla fanów muzyki POP i nie tylko, to bardzo smutna wiadomość... Król Popu nie żyje...

01:37, tomaszwolf1
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 25 czerwca 2009
"Nutka" nr 24: Paristetris - "Paristetris" (2009)

Zdarza się, że wybieramy się na koncert zespołu niemając pojęcia jaką muzykę gra. Jedynym czynnikiem, który ciągnie nas na taki występ to nazwiska muzyków. Przypadek chciał, że jakiś czas temu znalazłem się na koncercie zespołu Paristetris: wspólny projekt Marcina Maseckiego, Macia Morettiego oraz Candelarii Saenz Valiente. A teraz materiał który usłyszałem na żywo, mogę spokojnie przesłuchać we własnych czterech ścianach.

paristetris

Ciężko jest ogarnąć tę płytę za pierwszym razem. Nagromadzenie dźwięku na minutę utworu może przyprawić o dreszcz nawet wytrawnych słuchaczy muzyki awangardowej. Muzyka grana przez Paristetris to mieszanka noise'u, popowych piosenek i ogromnej ilości improwizacji. Daje to stylistyczny "misz-masz", który w rezultacie szybko potrafi znużyć i zniechęcić. Na ucho rzucają się przede wszystkim utwory "piosenkowe" (choć ciężko mówić tu o zwyczajnych piosenkach), takie jak "Golem", "Black Sheep" czy "Blue Velvet". Z drugiej strony otrzymujemy hałaśliwy "Surf Rock My Ass" i "Tetris", i właściwie tyle tutaj z muzyki. Reszta to już tylko zabawy i kombinowanie z głosem i instrumentami ("Zissou").

Trudna to muzyka, skierowana do wąskiej grupy słuchaczy. Cieszy jednak, że na Polskim rynku pojawiają się tak alternatywne pozycje. W końcu każdy powinien mieć coś dla siebie...

Kim jestem?
Tomasz Wolf
Pasjonat i entuzjasta muzyki wszelakiej.
Gatunek i styl nie grają roli.
Tutaj chodzi o uczucia


czego słucham
mail

ilu was?
licznik odwiedzin